Kulude inflatsioon

Anonim

Kulude inflatsioon on protsess, mille käigus üldine hinnatase tõuseb toodete tootmise ja müügi suurenenud kulude tõttu. Sarnane probleem võib tekkida ka seetõttu, et kogupakkumine ületab nõudluse taseme.

Inflatsioon mõjutab peaaegu kõiki ettevõtte kulusid. Mõtle selle protsessi peamised põhjused. Tegelikult kasutavad kõik organisatsioonid mõningaid teenuseid, eriti transporti, avalikke ühendusi ja paljusid teisi. Sageli iseloomustavad selliseid tooteid hindade dikteerimine monopoliseerimise domineerimise tõttu. See tähendab, et ettevõtte poolt kasutatavate teenuste maksumus tõuseb ja juhil ei ole võimalust valida odavamaid võimalusi. Siis on organisatsioon sunnitud kas tõstma oma kaupade hindu või töötama kahjumiga.

Riikides, kus eksisteerivad ametiühingud, võib kulude inflatsioon tekkida töötajate palkade tõstmise vajaduse tõttu. See ei ole aga Venemaa jaoks oluline. Meie riigis on ametiühingutel praegu väike mõju tööandja ja töötaja vahelistele suhetele.

Nagu teada, on laenatud vahendid seotud enamiku ettevõtete tööga. Sellest tulenevalt võib pangandussektori monopoli tõttu tekkida kulude inflatsioon. Intressimäärad tõusevad ja organisatsioonid peavad paratamatult oma kulusid tõstma ning seetõttu suurenevad tootmiskulud.

Venemaa puhul on inflatsioonikulud väga iseloomulikud ülemäärase maksukoormuse tõttu. Miks see juhtub? Sageli sisaldavad organisatsioonide omanikud oma kuludesse makse. Seega on vaja kulude katmiseks suurendada tootmiskulusid.

Inflatsiooni põhjuseks on tollimaksud. Ajal, mil need kallinevad, suurenevad ka organisatsiooni toodete või teenuste kulud. Väärib märkimist, et see probleem muutus eriti kiireks, kui võeti kasutusele SRÜ riikide maksukoormuse seadus.

Nii et lähme kokku. Inflatsiooni põhjustavad sageli mitterahalised tegurid. See võib olla palgatõus, mis ületab tootlikkuse kasvu, mis ei vasta sellistele teguritele nagu kogunõudlus ja nõudlus. Antud juhul on pakkumine suurem kui selle nõudlus. Väärib märkimist, et kulude inflatsioon ei tulene rahavoogude üle. Järelikult ei vähenda see kohe valuutat.

Anname sellise inflatsiooni kõige lihtsama näite. Teel oli tõsine probleem, mille puhul tooted tarnitakse teatavasse piirkonda. Seejärel otsitakse ümbersõit. Selle pikkus võib märkimisväärselt ületada esimese tee pikkust, mille kaudu kaubad algselt tarniti. Järelikult suurenevad vaatlusalusel alal valdava enamuse tootepunktide hinnad organisatsioonide transpordikulude olulise suurenemise tõttu. Sel juhul vähendavad ettevõtted tavaliselt kasumlikkust. Halvimal juhul peatavad nad oma tegevuse konkurentsivõimeliste hindade tõttu.

Inflatsioon võib olla avatud ja suletud. Arenenud turumajanduse jaoks, kus on tasuta hinnakujundus, on esimene võimalus iseloomulikum. Avatud inflatsioon tähendab tootmiskulude reguleerimata suurenemist. Selle eemaldamine on suhteliselt lihtne. Suletud inflatsioon on keskse majanduse jaoks tüüpiline. Seda ei väljendata hinnatõusude, vaid toodete puuduse kaudu. Suletud inflatsiooni vastu võitlemine on üsna raske, kuna selles variandis puuduvad looduslikud mehhanismid, mille kaudu on võimalik saavutada stabiilne tasakaal.

Huvitavad Artiklid

Penduduk Jepun. Krisis dan jalan keluar darinya

Apakah latar belakang radiasi di Moscow?

Apa inovasi? Contoh, jenis inovasi

Enjin K20A: ciri dan ulasan